В Україні набирає популярності вирощування арахісу: що відомо

Гуртова ціна українського арахісу — в середньому 50 гривен за кілограм.

В Україні набирає популярності вирощування непритаманної для країни культури — арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що українці вживають завезений товар.

Але арахісом краще не зловживати, він може викликати алергію. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як вирощують

Фермер Максим Шевченко має поля на Черкащині. Але арахіс вирощує на Херсонщині. Саме тут і клімат і ґрунт добре підходять до цієї культури. Торік  спробував, а цьогоріч засіяв 25 гектарів.

Сезон горіхів: як в Україні вирощують мигдаль та ліщину, та які ціни

Арахіс вирощують переважно в Азії та Америці. Як виявилося, він непогано почувається і на півдні України.

Український арахіс збирають звичайним трактором із незвичною насадкою. Це спеціальний арахісовий копач, його особливість в тому, що він викопує і перевертає бобами догори, щоб вони краще сохли.

Максим продовжує експериментувати з новими сортами, половину врожаю продає як насіння, а половину, як їжу. Його споживачі — компанії, які займаються снеками, а також компанії, які займаються кондитерськими виробами.

А ще арахіс безвідходний. Боби — людям, бадилля — тваринам.

Ціна

Гуртова ціна українського арахісу — в середньому 50 гривен за кілограм. Хоч він і біб, але продають його поміж горіхів. Щоправда, на київських прилавках український арахіс не знайти. Лише Індія та Узбекистан.

В асортименті арахіс — смажений, не смажений, солоний, зі смаком сиру, бекону, екзотичного васабі, а також у цукрі. Різні смакові витребеньки впливають і на ціну. Зі смаками в дрібному гурті коштує 80 гривень за кілограм.

Продавці кажуть, що шанувальники арахісу діляться на дві категорії. Одні його вживають так, інші віддають перевагу стравам із цього бобу.

Відео Нові перспективи: в Україні набирає популярності вирощування арахісу

Арахісові перспективи. В Україні набирає популярності вирощування непритаманної для нас культури — арахісу. Фермери вже експериментують із ним на своїх полях. Хоча поки що ми вживаємо завезений товар. Секрети вирощування, користь та шкоду, а також, як правильно його вживати — про це далі.    

Користь та шкода

Понад 160 харчових продуктів можуть викликати алергію: у ЦГЗ назвали найпоширеніші алергени

Дієтологи кажуть, що з арахісом слід бути обережним. Не більше жмені на день сушеного або дві ложки пасти. Він калорійний та алергенний. Якщо зловживати, то вся арахісова користь зійде нанівець.

Вирощувати арахіс українці  вже починають і в себе  на городах.  Він стійкий до шкідників і хороший для сівозміни.