В Україні можуть заборонити виробництво хутра до 2025 року

logo


Україна не перестає рухатися в Європу семемильными кроками. Так, нещодавно у стінах Парламенту був зареєстрований новий законопроект. У документі під номером №10019, пропонують, починаючи з 2025 року, заборонити на території України виробництво хутра та утримання тварин у примусових умовах (тобто в клітках). Проект закону вже оприлюднений на сайті Верховної Ради.  

Згідно з документом, автори хочуть, щоб починаючи з 1 січня 2025 року на території нашої країни було заборонено розведення, утримання або вирощування тварин в корисливих цілях (наприклад, виробництво хутра).

Скріншот: rada.gov.ua

Для тих тварин, яких тримають для більш гуманних цілей авторами законопроекту передбачено поліпшення умов утримання. Так, площі для однієї особини лисиць, єнотовидних собак, тхорів і песців повинні бути не менше 50 кв. м, норок – не менше 10 кв. м  з доступом до басейну. Крім того, передбачається введення заборони на утримання тварин у клітках. 

Відповідно до законопроекту, Кабмін буде зобов’язаний розробити програму регулювання виробництва хутра до 2025 року з подальшою забороною. Дана програма повинна передбачати перепрофілювання підприємств, що займаються виробництвом хутра.

Песець вирощений на забій

Варто відзначити, що депутатська ініціатива не має ніякої партійної приналежности.  Авторами законопроекту вказані 36 народних депутатів, зокрема, Андрій Помазанов і Геннадій Кривошея (обидва – «Народний фронт»), Альона Шкрум і Сергій Євтушок («Батьківщина»), Мустафа Найєм (БПП).

За даними, опублікованими на сайті Верховної Ради, петицію про заборону виробництва хутра підписали близько 28 тис. чоловік у жовтні минулого року. 

Нагадаємо, За заробітки в Європі українці розплатяться пенсіями: у кого влада відбере соцвиплати

Як повідомляв портал «Знай.ua», Укрзалізниця запустила оновлений поїзд на найпопулярнішому маршруті: що змінилося, окрім квітів

Також «Знай.ua» писав, що  Самотня пенсіонерка не доїдає і на останні гроші утримує притулок: українців просять допомоги