В Україні готуються врегулювати ринок криптовалют

logo


Профільні відомства готують документи, які мають врегулювати ринок криптовалют в Україні. Ідеться, зокрема, про ідентифікацію учасників, попередження нелегальних операцій та оподаткування.

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) України доручила створити робочу групу для напрацювання пропозицій, які б законодавчо врегулювали ринок криптовалют в Україні. Його розвиток не може залишатися поза увагою держави, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки у четвер, 11 січня, повідомляє сайт установи.

У Нацбанку, Службі безпеки та Національній поліції України вважають, що через відсутність контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків виникають передумови для легалізації «брудних» коштів, оплати наркотиків і зброї, а також фінансування тероризму, «зокрема, на окупованих територіях України», зазначається у повідомленні. Це «створює загрози для економіки та безпеки держави», наголосив Турчинов.

Створена робоча група з представників профільних відомств має розробити документи, які б визначили державного регулятора та правила роботи ринку криптовалют. Крім того, законодавчо планується визначити, як стежити за переказами криптовалют, ідентифікувати суб’єктів цих операцій, а також оподаткувати доходи від здійснення криптовалютних операцій. Національний банк України, своєю чергою, роздумує над випуском власної криптовалюти, повідомив Турчинов.

Стрибки курсу біткоіна у січні 2017 - січні 2018 року

Стрибки курсу біткоіна у січні 2017 — січні 2018 року