В Україні дозволили автоматично списувати аліменти

logo


Мін’юст України видав указ, в якому чітко прописаний механізм автоматичного списування боргів. Українські банки поки не поділилися інформацією про те, у кого і скільки необхідно списувати. Виконавча служба володіє вельми «вузькими» даними про переміщення грошей аліментників за рахунками.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Так, підприємство «Національні інформаційні системи» у тримісячний термін має розробити порядок автоматичної взаємодії банкірів із виконавцями.

Гривня

Гривня

«В цілому автоматичні арешти і списання — це добре. Такий підхід дозволяє оперативніше розшукувати кошти і отримувати їх на утримання дітей. Що, безсумнівно, дуже важливо. Однак не можна забувати про ризики, критерії віднесення людей у списки боржників не змінювалися. У них досі можна потрапити необгрунтовано або навіть помилково. Притому отримати наслідки у вигляді арешту рахунку. І від нього, до речі, постраждає не тільки боржник, а й одержувач коштів. Адже через арешт рахунку йому не зможуть відправити гроші. Отримати рішення про зняття арешту не так вже й просто. Замість необхідних 10 днів суд може розглядати справу до місяця», — повідомив керуючий партнер АО Suprema Lex Віктор Мороз.

Нагадаємо, нові аліменти, пенсії та курс валют: до чого ще готуватися українцям влітку.

Як повідомляв Знай.uа тисячам українців заборонили залишати країну.

Знай.uа писав, український школяр несподівано для всіх став батьком.