В Україні до 2020 року буде як мінімум 20 сучасних аеропортів – Омелян

logo


Найголовніше у авіаційному сполученні — це злітні смуги. В Україні планується виділити на їх будівництво 10 мільярдів гривень і вже до 2020 року в країні буде мінімум 20 сучасних аеропортів.

Про це в ефірі «Прямого» в програмі «Ситуація» з Тарасом Березовцем заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Для авіації ключове – це злітна смуга та якісно обладнані аеро-навігаційні системи. В випадку терміналів, ми тут надаємо надто велику увагу в цьому питанні. Дуже багато аеропортів в Європі, які мають примітивні термінали, але люди літають. Термінал – це бізнес, який можна розвивати», — повідомив він.

Він визнав, що летовища України не готові, бо сконструйовані ще у радянські часи та їх потужності не відповідають сучасним вимогам.

«Ми маємо низку сучасних аеропортів: «Бориспіль», «Жуляни», «Львів», в гарному стані «Харків», в цьому році завершимо злітну смугу в Одесі. Якщо порівняти з 2015 роком, коли було декілька діючих аеропортів, в цьому році їх вже більше десяти», — підкреслив міністр.

Він повідомив, що у цьому році за дорученням президента обов’язково введуть в експлуатацію аеропорт «Ужгород», щоб забезпечити сполучення України з Закарпаттям.

«Я переконаний, що до 2020 року в Україні буде як мінімум 20 аеропортів. Я хотів би, щоб уряд та парламент підтримали нашу ініціативу та повторили успіх дорожнього будівництва. Щоб наступного року ми заклали мінімум 10 млрд грн на будівництво 4-5 злітних смуг в Україні і протягом 4-5 років дали Україні ту кількість летовищ, які забезпечать якісне авіаційне сполучення. Бо досі літає лише 5-7% українців. Ми хочемо, щоб ця цифра була мінімум 50%. Для цього ключове – це злітні смуги. Авіакомпанії прийдуть. Гроші будуть. В світі багато вільних грошей», — наголосив Омелян.Раніше «Прямий» повдомляв, що з січня по червень 2018 року українські аеропорти обслужили 8,9 млн пасажирів, що на 26% більше у порівнянні з 2017 роком.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.