В Україні боротьба з контрабандою принесла в державну казну 2,5 мільйона гривень

Боротьба з контрабандою на українській митниці принесла відчутні результати у вигляді  отримання держказною ще 2,5 мільярда гривень митних платежів. Крім того, вилучена контрабанда та виявлені порушення митних правил «потягнули» на суму 510 мільйонів гривень.

Про це в середу, 20 січня, повідомив пресцентр Служби безпеки України. У силовому відомстві повідомили, що правоохоронці системно протидіє і нейтралізує загрози державній безпеці на кордонах України.

Зазначається, що у 2020 році було повідомлено про підозру 53 митникам, 21 прикордоннику та 10 співробітникам контролю на кордонах. Крім того, правосуддя винесло вироки щодо 12 співробітників прикордонної служби та чотирьох митників. Загалом, за статтею 201 Кримінального кодексу України (Контрабанда) вироки отримали 36 осіб.

Також повідомляється, що співробітниками СБУ були вжиті заходи з виявлення та запобігати спробам іноземних спецслужб, організованих злочинних угруповань та окремих осіб, які намагалися використовувати українських митників і прикордонників для здійснення діяльності на шкоду державній безпеці України. Наразі відпрацювання проводиться у Волинській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській, Донецькій та Луганській областях, повідомили силовики.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України попередила контрабанду 500 грамів кокаїну з однієї з сусідніх країн. Наркотик, вартість якого за цінами «чорного» ринку становить понад 2,1 мільйона гривень, був захований у закритій консервній банці.

Також повідомлялося, що співробітники Державного бюро розслідувань запобігли ввезенню контрафактних товарів через Галицьку митницю. Порушників затримали, а контрафактну продукцію вилучили.