В Раді закликають розпочати консультації з Єврокомісією щодо недопущення будівництва газопроводу «Північний потік-2»

logo


З відповідними зверненням до президента України та уряду виступила фракція «Народний фронт» у парламенті.

Ілюстрація REUTERS

Ілюстрація REUTERS

Фракція «Народний фронт» звертається до президента України Петра Порошенка та уряду розпочати консультації з Єврокомісією щодо недопущення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це з трибуни парламенту заявив керівник фракції Максим Бурбак.

Читайте такожВ Раді ініціювали звернення до Європи проти будівництва «Північного потоку-2»

«Відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та пункту 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства нам треба провести консультації між Україною та Єврокомісією щодо недопущення побудови газопроводу. Звертаємося до Президента України, до Уряду невідкладно розпочати консультації з нашими європейськими партнерами», — наголосив керівник фракції.

«Хочу зауважити, що питання спротиву Росії — це не лише питання України. Це також питання до наших європейських партнерів, до Європейського Союзу, з яким було підписано Угоду про асоціацію і членство в ЄС», — додав він.

Максим Бурбак повідомив, що сьогодні фракція зареєструвала проект постанови №8111 про звернення Верховної Ради до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газогону «Північний потік-2».

«Ще раз нагадую всім нам і нашим західним партнерам: для Росії газ – це не торгівля, це зброя і шантаж. Ми позбулися, завдячуючи рішенням Уряду Арсенія Яценюка в 2014 році, газового зашморгу. Понад два роки не купуємо жодного кубометра газу від країни-агресора. Але натомість Європа сама залазить в газовий зашморг. І цей зашморг називається «Північний потік-2», — підкреслив керівник фракції.

Максим Бурбак також наголосив, що якщо газопровід почне працювати, Україна втрачатиме 3 млрд доларів щорічно.

«Ми вітаємо рішення наших європейських партнерів щодо надання макрофінансової допомоги на мільярд євро. Але хочу, щоб вони також усвідомили, що в разі будівництва «Північного потоку-2″ суттєво зменшяться надходження до бюджету України. Сума складає 3 мільярди доларів», — наголосив Максим Бурбак. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Читайте также: