В Нацкомісії з тарифів відповіли на критику голови «Енергоатому»

logo


 

Постачання палива для атомної генерації відбувається з використанням корупційної системи компаній—»прокладок».

Про це написала голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко на своїй сторінці у Facebook.

«Можливо, не всі знають, але для розрахунку тарифу атомної генерації діє формула, аналогічна «Роттердам+» у тепловій генерації, чи «Дюссельдорф+» — для газу. Ціни на паливо закладаються у тариф згідно з імпортним паритетом – відповідно до світових біржових цін», — написала Кривенко.

«Пан Недашковський жорстко критикує «Роттердам+». Він вважає, що це занадто – платити українським шахтарям світову ціну. А ось за сировину для виготовлення палива для АЕС Недашковський чомусь пропонує платити ціну, що значно вища за світову», — зазначила голова регулятора.

За її словами, більшу частину сировини для виготовлення палива для АЕС закуповують за кордоном за ринковою ціною (спотова ціна становить 71 долар).

«Чому ж у тариф повинна закладатись ціна на 50% вища – 100-120 доларів? Не вважаю, що український споживач повинен фінансувати корупційну систему компаній-«прокладок», яка утворилась навколо постачання палива для атомної генерації», — написала голова НКРЕ.

Раніше президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський розкритикував новий склад Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг та назвав формулу «Роттердам+» корупційною.

Зазначимо, що у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі про фінансові показники компаній державного сектора за 2017 рік основним фактором збитковості «Енергоатому» названо занижений тариф на виробництво електроенергії, який встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Економічна правда