В Харкові відновлюють будівництво літаків ХАЗ-30

logo


В Харкові відновлюють будівництво літаків ХАЗ-30 Харківське авіапідприємство відновлює програму будівництва надлегких літаків ХАЗ-30 / фото: Харьковский аэроклуб

Після тривалої перерви Харківське авіапідприємство відновлює виробництво надлегких літаків ХАЗ-30.

Ці машини призначені для навчання пілотування, повідомляють у Департаменті зовнішньо-економічної діяльності Харківської ОДА.

«Їх позиціонують, як надійні, безпечні і прості в управлінні. Навіть посадка із зупиненим двигуном не викликає труднощів та істотно не відрізняється від штатного режиму. Тому вони прекрасно підходять для усіх, хто тільки починає своє авіаційне життя і прагне навчитися кермувати літальним апаратом, каже директор департаменту Руслан Бойко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Укроборонпромі обіцяють нову програму розвитку Антонова

Літаки вже використовує для навчальних польотів своїх курсантів Харківський університет повітряних сил ім. І. Кожедуба. Тут експлуатується 4 літальних апарати.

«Відбулося уже п’ять випусків курсантів, які успішно пройшли льотну програму на ХАЗ-30 і ніяких проблем не виникало. Літак набагато простіший в управлінні і в обслуговуванні, надійніший — він не зривається в «штопор», навіть увігнати дуже важко. Для навчання це чудово», — розповідає керівних льотно-випробувального комплексу ХДАВП Віктор Нечипас.

ХАЗ-30 повністю відповідає вимогам Норм льотної придатності EASA CS-VLA для дуже легких літаків і має Сертифікат типу № ТЛ 0060. Згідно сертифікату він може літати при температурі повітря +35ºС. Можливість установки додаткового спеціального обладнання дозволяє використовувати ХАЗ-30 для різноманітних авіаробіт.

«Машина має кілька модифікацій. Її легко можна перелаштувати у патрульну чи аграрну, а завдяки тому, що вона двомісна – в екскурсійну, туристичну чи тренувальну», — додає Руслан Бойко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літаки, танки, артилерія — Укроборонпром відзвітував за 2017 рік

В Одесі на авіаційному заводі запустили серійний випуск літаків Y1 «Дельфін». Уже виготовили три крилаті «Дельфіна». В інших цехах на різних стадіях складання агрегатів знаходиться ще трійка машин. Перші польоти літака відбулись у 2010 році. Це надлегкий чотиримісний одномоторний літак. Машина, призначена тільки для відпрацювання початкових навичок пілотування.

×

Читайте также: