УЗ розробить план заходів із покращення технічного стану вагонного парку в Україні, — Веприцький

logo


Укрзалізниця розробить план заходів із покращення технічного стану вагонного парку в Україні. Про це під час спільного засідання Комітету з розвитку промисловості та Комітету транспорту і логістики ФРУ заявив в.о. члена правління УЗ Роман Веприцький.

Він наголосив на тому, що вагонний парк потрібно оновлювати і питання надлишку вагонів в країні, велика частина з яких давно вичерпала свій заводський ресурс стоїть вкрай гостро.

“Відтак, за результатами зустрічі домовлено розробити план заходів із покращення технічного стану вагонного парку в Україні та створити робочу групу, яка підготує і передасть уряду пропозиції щодо запровадження державної програми з підтримки вагонобудівної галузі України” – написав Веприцький на своїй сторінці у Facebook.

Над цим питанням Укрзалізниця планує працювати спільно з Федерацією роботодавців, власниками вагонів та підприємствами вагонобудівної галузі.

Нещодавно стало відомо, що АТ «Укрзалізниця» намагається заборонити використання піввагонів, які були побудовані до 1987 року включно. Відзначимо, що наразі із 19,9 тис. піввагонів статус продовженого строку служби мають 10 тис. піввагонів. При чому 4,8 тис. – вагони власності АТ «Укрзалізниця», а 5,2 тис. – вагони інших власників та менше 30 вагонів інвентарного парку. Сам Веприцький виступив проти такої заборони.