Утеплення будинків і модернізація систем опалення надасть можливість знизити тарифи на послуги ЖКП — експерти

logo


16:29 15.03.2019

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА — Утеплення будинків і модернізація систем опалення, а також розвиток альтернативної енергетики нададуть змогу знизити вартість житлово-комунальних послуг, зазначають експерти громадської ініціативи #Команда_Порошенка.

«Майже половина газу, який використовують українці, йде на обігрів повітря. Тому треба приділяти більше уваги утепленню будинків і модернізувати системи опалення. Усе це допоможе заощадити $3,5 млрд на рік. Однак це вже компетенція органів місцевої влади. Президент Петро Порошенко тримає цей питання на контролі», — сказав громадський діяч Федір Губенков на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю.

За його словами, у рамках програми «теплі кредити» сім’ям, які провели утеплення своїх будинків, відшкодували 2,5 млрд грн, а в нинішньому році на цю програму передбачено ще 400 млн грн.

«Президент Порошенко неодноразово заявляв, що однією з його цілей у цьому напрямі є створення інструментів, що допоможуть українцям стати на рейки енергозбереження та суттєво економити на опаленні», — сказав він.

У свою чергу інший громадський діяч Руслан Синєгуб зазначив, що розвиток альтернативної енергетики надасть змогу знизити вартість енергоресурсів.

«Тоді як більшість політиків з трибун популістськи заявляють про спроби або обіцянки знизити ціну на енергоресурси, на комунальні послуги, без жодного обґрунтування, з ініціативи та за підтримки президента Порошенка в Україні відбувається реальна енергетична революція», — сказав він.

Напередодні Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України повідомило, що в 2019 році на реалізацію програми «теплі кредити» передбачено 400 млн грн, з них: 202 млн грн — на співфінансування утеплення приватних будинків; 190 млн грн — для ОСББ; 8 млн грн — на твердопаливні котли. Додаткове відшкодування також нададуть місцеві органи влади. Ощадбанк, Укргазбанк ПриватБанк вже оголосили про старт цієї програми.