Урожай цукрових буряків в Україні в цьому році буде нижчим від торішнього

logo


Урожай цукрових буряків в Україні в цьому році буде нижчим від торішнього

Про це повідомив журналісту ІА «Інфоіндустрія» в.о. директора сільськогосподарського виробництва агропромхолдингу «Астарта-Київ» Вадим Скрипник.

«Ми вже копаємо буряки, два заводи Жданівський на Вінниччині та Яреськівський на Полтавщині вже запущені, звісно, хотілося б, щоб урожай був вищим. Цей рік був дуже несприятливим для вирощування цієї культури. До кінця квітня заливало, а з середини травня по цю пору ні на Заході, ні на Сході жодного нормального дощу не було. Буряки на вигляд сьогодні такі, ніби врожай має становити, як мінімум 60 т/га, але насправді він легкий, бо не набрав вологи, я думаю, якщо підуть дощі, то ситуація може швидко поліпшитися.

Але разом із тим вихід цукру високий, він становить 17,5-18%. Грунт на більшості плантацій такий, що не можемо увійти в поле. А тому ще не запущені Новоржицький, Новоіванівський, Глобинський та інші заводи. На Заході буряк копається більш-менш нормально. Це пояснюється тим, що в цьому регіоні великий перепад між нічними і денними температурами, випадає роса, земля відходить, техніка може працювати. Очікувана врожайність в заліку становитиме 45-50 тонн», — підсумував Вадим Скрипник.

Інфоіндустрія