Уряд вирішив збільшити зарплату вчителям

logo


Кабінет Міністрів України в рамках політики підвищення соціальних стандартів ухвалив рішення про підвищення заробітньої плати вчителям до 8,5 тис. грн.

Про це повідомили у прес-службі уряду.

Відповідне рішення Кабмін прийняв у четвер, 11 січня, за пропозицією прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«З січня місяця ми підвищимо заробітну плату українському вчителю. У 2017 році було прийнято рішення про підвищення заробітної плати вчителям на 50%, а в цьому році кожен вчитель отримає в середньому ще плюс 1500 гривень», — зазначив він на засіданні, передає телеканал Прямий.

Гройсман розповів, що в абсолютних цифрах показник зарплат становитиме від 6,5 до 8,5 тис. грн на місяць у залежності від категорії.

Прем’єр-міністр також нагадав, що це вже друга хвиля збільшення зарплат.

Крім того, Гройсман наголосив на необхідності врегулювання роботи з місцевою владою щодо підвищення зарплат викладачам, які фінансуються по лінії місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що 5 вересня 2017 року Верховна Рада підтримала освітню реформу. Її ключовими нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям.

Також з 1 січня в Україні зарплата вчителя стала щонайменше втричі більшою за мінімальну. Відповідні норми закону Про освіту вже почали діяти.

Так, мінімальна зарплата педагога низьку кваліфікацію дорівнює трикратному розміру мінімальної зарплати. А виплати науково-педагогічному працівнику — ще на чверть більше.