Уряд України пропонує спростити ввезення садивного матеріалу з ЄС, США та Канади

14:28 14.01.2021

Уряд України затвердив законопроект із правками до закону «Про насіння і садивний матеріал», який дозволяє ввезення та використання на території України без реєстрації садивного матеріалу багаторічних культур, внесених до реєстрів сортів рослин країн ЄС, Австралії, Канади та США.

«Гармонізація національного законодавства з правом ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного садивного матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність та зміцнити позицію України на світовому ринку», — наведено коментар глави Мінекономіки Ігоря Петрашка у прес-релізі міністерства у четвер.

Відповідно до законопроекту, розміщеного на сайті уряду, буде дозволено використовувати садивний матеріал багаторічних культур, не внесених до реєстру України, якщо розмноження відбувається для вивезення за межі України.

Планується, що законопроект підвищить ефективність вирощування розсади плодових, ягідних, горіхових культур, винограду та хмелю, спростить ведення підприємництва у сферах насінництва за рахунок поліпшення чинних правових норм, які регулюють правовідносини у сфері вирощування багаторічних рослин шляхом імплементації законодавства ЄС, зазначило Мінекономіки.

Воно констатувало, що норми чинного закону не повністю відповідають вимогам галузей, що займаються розмноженням сільгоспрослин вегетативним способом, оскільки він був розроблений переважно для зернових культур, що призвело до негативних наслідків: кількість господарств зменшилася з 241 у 2011 році до 91 у 2019 році.