Ураган «Майкл» штовхає ціни на нафту вгору

logo


Нафта марки «Brent» подорожчала на 0,76% до $84,47, марки WTI — на 0,65% ($ 74,72), — пише Експрес-онлайн. — Очікується, що видобуток «чорного золота» у Мексиканській протоці суттєво скоротиться через ураган «Майкл», який зародився біля берегів Куби. За даними Бюро з питань екологічної безпеки США, 19%потужностей з видобутку у цьому регіоні вже призупинено через бурю. У Флориді та Алабамі оголошено надзвичайний стан.

Крім того, скорочуються поставки іранської нафти на світовий ринок. Сьогодні Іран експортує щодня лише 1,1 мільйон барелів «чорного золота», що вдвічі менше, аніж до того, як США почали застосовувати проти цієї ісламської республіки санкції. Є інформація, що Білий дім активно проводить переговори із найбільшими споживачами нафти — Китаєм та Індією щодо скорочення закупівель у Ірану.

Та є і хороша новина для споживачів, котрі через дорогу нафту змушені переплачувати за пальне. МВФ прогнозує зниження цін на «чорне золото» до $68,78 за барель наступного року та до $60 — у 2023 році.

А от мешканцям Венесуели, яка, до речі, є однією з найбагатших країн світу за запасами нафти, — не позаздриш. Інфляція там давно б’є всі рекорди, перевищивши позначку 116 000 %. МВФ прогнозує, що за підсумками цього року, споживчі ціни зростуть на 1 мільйон відсотків!

Акції відомого виробника електрокарів Tesla за останню добу впали на 8,67% до $250,80 за штуку. Вони втрачають у ціні з минулої п’ятниці через твіт генерального директора Ілона Маска, де він висміяв Комісію з цінних паперів і бірж США. Напередодні вона оштрафувала Маска на 20 млн доларів, звинувативши його у маніпуляціях із акціями Tesla. Також Ілон був змушений покинути пост голови ради директорів компанії.