Умови ведення бізнесу в Україні будуть конкурентними — Гройсман

logo


Уряд України вважає одним із пріоритетів своєї діяльності формування сприятливого бізнес-середовища, здатного залучати інвестиції, створювати робочі місця в найбільш популярних сферах.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками данських компаній, які працюють в Україні, повідомляється на Урядовому порталі. 

«Треба відзначити, що рівень наших двосторонніх відносин з Данією доволі високий. Маємо зростаючий товарообіг, і радий тому, що данський бізнес працює в Україні. Розвиток економіки і створення умов зростання – принципово для нас важливо. Тим більше, що ми забезпечили основи такого зростання», — сказав Гройсман.

Глава уряду наголосив, що Україна і Данія мають широкий спектр сфер для співпраці. «У нас є про що поговорити – від політичних питань до поглиблення економічної співпраці. Перед нами немало викликів, на які треба дивитися тверезо. Розвиток інвестиційного співробітництва має велике значення. І з огляду на це вважаємо, що умови ведення бізнесу в Україні мають бути конкурентними», — додав Прем’єр-міністр.

За його словами, економічна політика уряду орієнтована на інтереси суспільства і підприємництва. Проте на порядку денному роботи Кабінету міністрів не тільки виключно регулятивні ініціативи, а й активне сприяння впровадженню фундаментальних змін в різних сферах – у тому числі в судовій системі. 

Читайте також: Гройсман вирішить, чи залишати Данилюка в уряді — Саєнко

У цьому контексті глава уряду знову нагадав про важливість створення Антикорупційного суду і налаштованість КМУ забезпечити його роботу одразу ж як тільки буде ухвалено законодавче рішення в парламенті.

«Ми дуже раді цій зустріч, і відзначаємо ваше прагнення проведення реформ заради економічного зростання і залучення інвестицій», — сказав у свою чергу посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен, який також взяв участь у зустрічі.

Зазначається, що учасники зустрічі обговорили багато питань взаємної співпраці, розглянули конкретні кейси роботи данських компаній в Україні і погодилися, що перетворення, які наразі переживає Україна, очевидні і відчутні. Причому йдеться не тільки про економічні питання і захист прав інвесторів, а й про вирішення соціальних проблем – зокрема, в освіті, системі охорони здоров’я та системі ефективного споживання ресурсів. 

Як наголосив Прем’єр-міністр, увага, яка приділяється цим сферам, – суттєва. Він запросив данський бізнес активніше придивитися до приватизаційних можливостей України і сміливо розвивати інноваційні напрямки – в фармацевтиці, логістиці, переробці агропродукції, енергетиці, туризмі.

«І ми завжди до ваших послуг. Я зацікавлений в тому, щоб бізнес перемагав. Ваш успіх – це успіх України. А ми якраз і орієнтовані на успіх», — запевнив Гройсман.

За даними уряду, за підсумками 2017 р. загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Данією зріс на 14,4% та склав 540,6 млн дол. США. В першому кварталі поточного року – 136,9 млн дол. США (збільшення на 22,7%). Понад 150 данських компаній вже зараз працюють в Україні, зокрема в сфері агровиробництва, логістики й торгівлі. Основні сектори данського бізнесу в Україні – сільське господарство, ІТ, енергетика та легка промисловість.

Обсяг данських інвестицій в економіку на початок року становив майже 150 млн дол. Данія відноситься до переліку перспективних ринків для експорту української продукції. Основні статті українського експорту в Данію – текстиль, меблі, одяг, молоко, яйця, мед, метали, продукція машинобудування.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр Гройсман 26-27 червня планує здійснити візит до Данії. Однією з головних подій візиту стане міжнародна конференція з питань українських реформ.