«Укрзалізниця» хоче збільшити вартість квитків за рахунок включення оплати за Wi-Fi

logo


Акціонерна держкомпанія «Укрзалізниця» розглядає можливість поліпшити якість сигналу Wi-Fi у швидкісних поїздах за рахунок включення цієї послуги у вартість квитка, оскільки нинішній підрядник не дуже якісно виконує роботи.

Про це повідомив виконувач обов‘язків керівника «Укрзалізниці» Євген Кравцов в інтерв’ю УНІАН.

«Щодо Wi-Fi, то він присутній в швидкісних поїздах. Те, що є зараз, — це безкоштовна послуга. Є контракт з підрядником, однак вони не дуже якісно виконують роботи. Ми розглядаємо можливість поліпшити якість сигналу, але це додаткові витрати. Нам доведеться включати це у вартість квитка. І це нормально, адже якщо ви подивитеся на інтернет у поїздах в інших країнах, то там він платний. Ще є варіант використання реклами, як джерела покриття витрат. Але є питання, що це може працювати на стаціонарних об’єктах, де менші витрати в інфраструктуру. Ми розглядаємо такий варіант для вокзалів. Якщо говорити про нічні поїзди, то там вкладення будуть набагато більші, бо вони курсують по всій нашій мережі і покриття Wi-Fi мережею такого полігону — це дуже великі капітальні інвестиції», — сказав він.

Також, Кравцов зазначив, що досить складна ситуація з наявністю розеток у вагонах. «Розетки можливо зробити при капітальному ремонті або під час закупівлі нових вагонів. На сьогодні близько 30% купейних поїздів мають розетки, СВ — близько 80%. У плацкартах складніше», — сказав він.

Нагадаємо, проект фінансового плану Укрзалізниці передбачає підвищення тарифів на пасажирські перевезення на 12% з квітня і на 12% — з жовтня, хоча раніше передбачалося підвищення по 10% двічі на рік. Згідно з проектом фінплану додаткові доходи від підвищення тарифів заплановані в сумі 469,5 млн грн. Доходи від перевезень в міжнародному сполученні заплановані на рівні 2017 року з урахуванням коливання курсу іноземних валют щодо гривні.

Укрзалізниця зазначає, що щорічно проводить роботу з місцевими органами влади стосовно підвищення тарифів на пасажирські перевезення у приміському сполученні. Однак ця процедура потребує багато часу, також обласні державні адміністрації не згодні із зазначеною ініціативою перевізника, тому проектом фінплану Укрзалізниці індексація тарифів на перевезення пасажирів у приміському сполученні не передбачена.

Нагадаємо, що раніше в компанії заявляли про плани підвищити тарифи на пасажирські перевезення двічі протягом року. Перше підвищення мало статися влітку. Проте напередодні директор з економіки та фінансів компанії Андрій Рязанцев заявив, що перше підвищення цін відбудеться вже в квітні цього року.

16 просмотров всего, 16 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email