Українських фермерів контролюватимуть через супутники

logo


За останні три роки потужності зернових терміналів у портах України збільшилися на 17 млн тонн. Переважно будівництво велося за приватні кошти.

За даними Економічної правди, за п’ять років приватний бізнес вклав у будівництво зернових терміналів в українських портах близько мільярда доларів. На початку 2018 року в стадії реалізації перебувало 15 проектів, ще 20 загальною вартістю 1,2 млрд доларів перебувало на “паперовій” стадії.

За підрахунками експертів журналу “Порти України”, наявні ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах на початку 2018 року були розраховані на 3,4 млн тонн, а потужність терміналів з перевалки становила приблизно 68 млн тонн на рік. За підсумками поточного року до цієї цифри можна буде додати ще близько 6 млн тонн. При цьому експорт зернових прогнозується на рівні 42 млн тонн.

Читайте також: У Бердянському порту збудують нові причали і зернові термінали

Бум будівництва терміналів призвів до того, що вже на 2018 рік ми вийшли в профіцит потужностей.

Якби були у визначений термін реалізовані проекти всіх зернових терміналів, що зараз будуються, то на 2020 рік зернові потужності українських портів становили б близько 102 млн тонн.

Цього більш ніж достатньо, щоб забезпечити успішне обслуговування тих обсягів зернового експорту, які звучать в найсміливіших прогнозах (близько 70 млн тонн). Крім цього, агроринок дуже оптимістично дивиться в майбутнє експорту.

“Для експортерів українського зерна в найближче десятиліття знадобиться більше морських перевалочних потужностей, оскільки потенційно українські аграрії здатні подвоїти врожайність зернових”, — розповіли фахівці.

Читайте також: В Україні очікують рекордного врожаю зернових

Експерти переконані, що Україна ще навіть наполовину не використала потенціал із вирощування зернових. У нас вирощуються в середньому чотири тонни пшениці і трохи більше п’яти тонн кукурудзи з гектара. При тому, що в США середня врожайність кукурудзи — 11 тонн, а у Франції середня врожайність пшениці — вісім тонн з гектара.

Коментарі

Переглянуто: 2

Hits: 1

Читайте также: