Українські овочі стали дорожчими за імпортні

Звичні для українців овочі тепер возять з-за кордону

На наших прилавках – переважно китайський часник і турецькі помідори. Чому так відбувається? І чому імпортні овочі дешевші, ніж українські?

Відповіді на ці питання шукали журналісти «Сьогодні».

Як не дивно, але експерти вказують на падіння імпорту овочів в Україну. Виявляється, з-за кордону в цьому році стали везти на 90% менше цибулі, ніж у минулому. Падіння імпорту картоплі, капусти та часнику склало 70%. Але імпортної продукції все одно багато.

«Більше 40% овочів в Україну ми завозимо з Туреччини. Близько 10% – це Нідерланди, Іспанія, Польща. До 5% – Китай та Ізраїль. Єгипетські овочі також присутні, грузинські, німецькі», – підрахувала заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Наталя Зарицька.

З вирощуванням вітчизняних овочів особливих проблем немає. А засилля імпорту на ринку викликано нестачею овочесховищ. Щоб вітчизняні продукти не гнили і не в’яли, в сховищах потрібно підтримувати відповідну температуру і вологість.

У підсумку це позначається і на якості, і на ціні, визнають продавці.

«Вітчизняний товар зараз дорожчий, тому що люди опалюють теплиці. Зазвичай він дорожчий у закупівлі. Імпортний товар привозять великими партіями, і він в рази дешевший», – розповідає продавчиня Мар’яна.