Українське молоко перевірятимуть пильніше

logo


З 1 липня цього року запрацюють нові правила забору молока у селян.

За інформацією «Сегодня», вітчизняні підприємства за новим законом повинні будуть відмовитися від продукції другого сорту. Таких норм безпеки вимагає Євросоюз. Нині якісним молоком в Україні називають продукт екстра, вищого, першого та другого сорту. Всі ці види придатні для виробництва молочної продукції.

Втім, в ЄС діють інші правила безпеки — й від другого сорту європейці давно відмовилися. Так само зробити доведеться й українським молочникам — адже з 1 лютого профільне міністерство запроваджує суворіші правила для виробництва молочки.

Експерт одного з проектів ЄС в Україні Юрій Оглашенний заспокоює — селянам не потрібно боятися змін, адже заробіток від власних корів вони не втратять. Відтак поспішати позбуватися годувальниць не варто, переконує фахівець.

«Мова йде не про те, у кого брати молоко, а в кого не брати. Мова йде про вимоги до самого молока», — каже Юрій Оглашенний.

За його словами, селянам буде неважко довести, що їхнє молоко першого або вищого сорту. Для цього потрібно дотримуватися гігієни при доїнні, слідкувати за здоров’ям тварини та умовами зберігання молока. До слова, ручне доїння корів не заборонене в Євросоюзі.

За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, підсобні господарства мають не скорочувати, а, навпаки, нарощувати поголів»я корів. Адже вже зараз на заводах бракує молочної сировини. І це на руку недобросовісним виробникам. Таким чином, обсяги готової молочної продукції на 40 %більші, за обсяг завезеного молока, походження якого невідоме, додає Пендзін. Це дає змогу частині виробників працювати в тіні та розводити коров’яче молоко наприклад, пальмовою олією.

Нові правила мають припинити подібну практику, сподівається експерт.

Натомість населення відчує зміни в якості молочки не скоро — адже реформувати молочну галузь урядовці збирають упродовж 5 років.

За матеріалами www.segodnya.ua