Українцям з 1 липня піднімуть плату за ЖКП для отримання траншу від МВФ, — Дубінський

Новий «стрибок» цін у платіжках за житлово-комунальні послуги очікує українців вже з 1 липня. Стало відомо, що разом з водовідведенням підніметься ціна і на електроенергію.

Про це повідомив народний депутат Олександр Дубінський, пише «УНІАН». Нардеп розповів, що нові тарифи пов’язані з отриманням чергового траншу від Міжнародного валютного фонду, який за великим рахунком видає кошти на погашення відсотків за поточними кредитами.

«Уже з 1 липня тариф на водовідведення підвищиться приблизно на 25%, а підвищення тарифу на воду — це майже завжди підвищення тарифу на електроенергію. Вони пов’язані: 70% тарифу на воду — це електроенергія. З 1 липня на нас чекає і зростання тарифів на світло. Населення більше не буде платити пільгові до 100 кВт-год по 90 копійок, а тільки після цього 1,69 гривні/кВт-год.   Все, скінчилося. Все споживання буде рахуватися по 1,69 гривні/кВт-год.   Спеціальної ціни на газ для населення теж не буде. З 1 липня платитимемо як промисловість — за ринковими цінами», — розповів Дубінський, зазначивши, що український газ, який видобувається на території України, українськими компаніями формується чомусь в Дюссельдорфі.

«Щоб ви розуміли: український газ нам продають за дюсельдорфською ціною. Це газ, видобутий з української свердловини, за українською собівартістю, українською державною компанією», — повідомив нардеп.

Що стосується кредитування МВФ, то за словами Дубінського, умови на які погоджувалася Україна, були в обмін на кредит в розмірі 8-10 мільярдів доларів. Однак зараз йдеться лише про 5 мільярдів доларів, з яких поки виділяють тільки 1,9 мільярда. «МВФ позичає нам 1,9 мільярда доларів для виплати відсотків за поточними кредитами», — пояснив Дубінський.

Раніше Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг ухвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для 43 підприємств по всій Україні.

До слова варто нагадати, що Генеральний директор сервісу онлайн-платежів і переказів Portmone.com Святослав Комаха застеріг українців, як не стати жертвами шахраїв при оплаті комунальних послуг онлайн. Він повідомив, що під час оплати комунальних послуг онлайн важливо дотримуватися правил «цифрової гігієни». Не можна нікому повідомляти свої особисті дані.