Українцям пояснили, як працюватиме «єдине вікно» на митниці

logo


Поділитися на Facebook

Твітнути

За словами в.о. директора департаменту таргетингу та управління митними ризиками Державної фіскальної служби (ДФС) Сергія Демченка, закон про «єдине вікно», який підписав президент Петро Порошенко, має спростити митне оформлення на кордоні, оскільки скасовуються багато видів контролю, а також деякі документи в паперовому вигляді.

Згідно з новим законом, який набув чинності з 4 жовтня поточного року, тепер дані мають вноситися в інформаційну систему, а контролюючі органи вже не мають права вимагати в учасника зовнішньоекономічної діяльності паперові документи.

Сергій Демченко підкреслив, що під «офіційним контролем» тепер слід розуміти лише ветеринарно-санітарний і фітосанітарний контроль, а також спостереження за якістю харчових продуктів, оскільки все-одно існують товари, які підлягають обов’язковій перевірці.

Відтепер підприємцям не потрібно брати дозвіл у відповідних органах для вивезення товарів на експорт, а при імпорті товарів скасований радіологічний, екологічний та санітарно-епідеміологічний контроль.

Реагувати на перевищення радіаційного фону в товарах тепер будуть представники Держприкордонслужби, причому контроль буде проводиться практично непомітно. Якщо рамка, через яку проїхав транспортний засіб не спрацювала, значить, все в порядку, – описав схему роботи Демченко.

Для оптимізації роботи контролюючих служб на пунктах пропуску через державний кордон в пункті пропуску залишаться дві посадові особи з числа прикордонників і митників.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко ветував закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму єдиного вікна», внісши свої пропозиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.