Українцям на замітку: юрист пояснила, що робити із фальшивими гривнями

logo


Фальшиві купюри не варто намагатися якось використовувати.

Про це розповіла адвокат Тетяна Лежух-Вовк, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Обозреватель”.

“Якщо людина виявила цю купюру, то не варто намагатися її використати, а спробувати зафіксувати той факт, звідки ці кошти отримані. Якщо це валютно-обмінна операція і, наприклад, обмінник, тоді обов’язково потрібно отримати квитанцію, щоб можна було підтвердити походження цих коштів”, – зазначила вона.

Юристка нагадала недавню історію з жителем Івано-Франківська:

“Людина поміняла кошти і потім намагалася погасити кредит, внести їх на рахунок банку. Там були виявлені фальшиві купюри і виявилося, що людина здійснила валютно-обмінну операцію не в банку, а у приватної особи. Він не перевірив купюри, спробував здати і був затриманий співробітниками поліції. Тому що у випадку, якщо є більше трьох купюр фальшивих, співробітник банку повинен повідомити в поліцію”.

За її словами, збитки громадян має відшкодовувати фінансова установа, якій належить банкомат – “Якщо гроші були зняті з банкомату, то це повинна бути відповідальність банку. Я вважаю, що є нормативна база, яка дозволяє людині, що зняла кошти в банкоматі, в подальшому пред’являти позов”.

Нагадаємо, в Україні виявили нову шахрайську схему отримання особистих даних під приводом подання колективного позову до банку.

Також раніше ми розповідали про шахрайські схеми ломбардів. В українських ломбардах вигадали сотні схем, як ошукати людину.

Раніше повідомлялося, що  на Київщині почастішали випадки, коли шахраї обкрадають людей, прикидаючись поліцейськими. Зловмисники таким чином крадуть мобільні телефони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте также: