Українці залишаться без другої пенсії

У Верховній Раді провалили пенсійну реформу. Причому до голосування справа навіть не дійшла. Законопроєкт про накопичувальні пенсії був відхилений ще на етапі обговорення в профільному комітеті.

Це випливає з повідомлення Комітету з питань соціально політики та захисту прав ветеранів, оприлюдненого на його сайті в п’ятницю, 28 травня. Члени Комітету не змогли дійти згоди щодо законопроєкту 2683-3 – проти його схвалення виступили представники фракції Батьківщина, групи «Довіра» і окремі депутати від партії «Слуги народу».

В ході обговорення питання про впровадження накопичувальних пенсій також стало відомо, що Міністерство фінансів дало негативний висновок щодо другого рівня пенсійного забезпечення – там вважають, що така система може бути добровільною, а не обов’язковою. Представник Національного банку висловив думку, що законопроєкт має бути доопрацьований, а ось в Міністерстві соціальної політики повністю підтримали пенсійну реформу в доопрацьованій редакції.

У свою чергу, депутати-противники реформи (переважно з опозиції) вказали на той факт, що законопроєкт не містить запобіжників проти банкрутства приватного пенсійного фонду. У зв’язку з цим незрозуміло, яким чином вкладникам повернути кошти і захистити гроші від інфляції.

В результаті у «соціальному» Комітеті вирішили відкласти питання щодо впровадження накопичувальних пенсій. «Було прийнято рішення відхилити проєкти законів про загальнообов’язкове накопичувальному пенсійному забезпеченні в Україні (№ 2683, № 2683-2, № 2683-3)», — йдеться в повідомленні.

Глава Комітету Галина Третьякова повідомила, що тепер все буде залежати від фракції. За її словами, є два варіанти: або монобольшість підтримає законопроєкт з негативним висновком Комітету, або буде вноситися новий законопроєкт. При цьому Третьякова зазначила, що другий варіант затримає впровадження накопичувальної системи пенсій ще на рік.

Нагадаємо, 28 квітня Рада відправила законопроєкт № 2863 про накопичувальні пенсії на повторне перше читання. Тоді автори реформи спрйняли це як важливе технічне рішення, яке дасть можливість в короткі терміни внести на голосування парламенту доопрацьовану версію проєкту.

Удосконалена редакція пенсійної системи (законопроект № 2683-3) зареєстрована у Верховній Раді 7 травня. За озвученою на той момент інформацією від Галини Третьякової, оновлений варіант документа вже погоджено на всіх необхідних рівнях. Над змінами також працював Офіс простих рішень і результатів при Нацраді реформ, який очолює Міхеїл Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Продукт, який спалює жир в організмі Вчені розповіли, чи стане коронавірус стане сезонним Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей Над Швецією з’явилось унікальне сонячне гало В Україну прийде рання, але холодна весна