Українці стали менше звертатися за субсидіями

logo


22.03.2018 21:32

Українці стали менше звертатися за субсидіями

За підрахунками Держстату, у попередній місяць субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 6 440 493 українські сім’ї. Це 43% від загальної кількості сімей.

Цікаво, що середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство зменшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 36% і становив 1005,2 гривні. А ще спостерігається зменшення кількості звернень за субсидіями.

Від початку року їх попросила 396 191 сім’я, а торік за такий період надійшло майже 870 400 звернень. Тобто кількість тих, хто хоче отримувати субсидії, зменшилася у 2,2 рази.

«Річ у тім, що близько 95% сімей, які можуть претендувати на субсидії, вже подали відповідні звернення, — розповідаєЕкспрес-онлайн Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА. — Крім цього через підвищення розміру мінімальної зарплати та пенсій частка субсидіантів скорочується.

Та за умови підвищення ціни на газ, а у перспективі — на електроенергію, звісно кількість одержувачів субсидій знову зростатиме. Зрештою у попередні роки було так, що й понад 55% сімей від загальної їх кількості в Україні отримувалисубсидії. Такі показники свідчать про значний рівень бідності серед українців.

Щоправда дехто має у власності нерухоме та рухоме майно. Таких людей не можна вважати бідними, але попри цесубсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг їм нараховують. Варто таки переглянути умови, за якими призначають цю допомогу, враховуючи майновий стан та видатки заявників».

Богданна МАРТИНИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter