Українці стали брати менше кредитів: причина невтішна

logo


Українці стали рідше брати кредити не тому, що в країні покращився фінансовий добробут, а тому, що багато хто ще не встиг  розрахуватися за попередні позики.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це ГолосUA повідомив економічний експерт Всеволод Степанюк.

“Кредити стали менш доступними – це говорить про підняття ставки рефінансування і невпевненості українців у завтрашньому дні. Людям складно планувати свої фінансові витрати на п’ять і більше років вперед, коли багатьом абсолютно неясно, що станеться через рік або місяць”, – повідомляє експерт.

За словами В. Степанюка, багато хто ще не встиг  розрахуватися за попередні позики.

“Коли Нацбанк говорить, що за минулий рік співвідношення кредитів до депозитів населення зменшилася на 1,5 п.п. до 35,2%, то це підноситься, як поступове поліпшення фінансового стану населення. В реальності ж багато українців просто ще не встигли розрахуватися за попередні позики”, – говорить експерт.

Раніше повідомлялося, що в Нацбанку відзначили зменшення за рік співвідношення кредитів до депозитів населення.

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, в Україні за останні півроку покращилася ситуація з прозорістю видачі кредитів, але українців, як і раніше, часто обманюють при підписанні договорів про позику.

Нагадаємо, Верховній Раді України 17 травня в першому читанні розглянуть законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування” (№6027-д). Він передбачає спрощення процесу стягнення боргів.

Також раніше повідомлялося, що банкам дозволили самостійно змінювати ставки по кредитах. Ухвалений законопроект № 6027-д, в якому йде мова про відновлення кредитування в Україні, допоможе уникнути основних чинників, які заважають кредитуванню в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.