Українці продовжують відмовлятися від готівки

logo


Частка безготівкових розрахунків у країні зросла до 38,6%.

9196_original-1358418581.jpg (28.05 Kb)

Щомісяця українці традиційно стикаються з необхідністю оплачувати рахунки за комунальні послуги. Але замість того, щоб по кілька годин стояти в чергах на пошті або в банках, можна зробити це набагато швидше. Як оплатити квитанції і заощадити свій час.

Третина українців продовжує оплачувати комуналку через поштуЗдавалося б, в еру інформаційних технологій оплата в режимі онлайн різних послуг і товарів, повинна була стати ідеальним рішенням для того, щоб заощадити час і нерви. Але безліч людей старого гарту продовжує оплачувати рахунки за комуналку на тій же пошті і витрачають на це по кілька годин свого часу.

За даними Національного банку України, з початку року на 3,1% збільшилася частка безготівкових розрахунків, тобто люди все частіше оплачують покупки в магазинах за допомогою карт або ж просто роблять покупки онлайн. Так, станом на третій квартал 2017 року частка безготівкових розрахунків в країні становила 38,6%.

Незважаючи на це, зараз через пошту за комунальні послуги платить майже третина українців. Вони вважають, що це більш надійний спосіб, хоча банкіри запевняють, що розплачуватися онлайн набагато зручніше, адже це можна зробити за допомогою телефону або комп’ютера в будь-якому місці, де є доступ до інтернету.

За фактом, є всього два способи оплатити рахунки:

готівкою, у відділеннях пошти або банку;через інтернет, за допомогою онлайн-банкінгу або ж різних платіжних систем.Оплата рахунків онлайн істотно заощаджує часДля того, щоб оплатити рахунки консервативним способом, тобто через пошту або банк, потрібно не тільки витратити час на поїздку до відділення, але ще і провести десятки хвилин в черзі. При сучасному ритмі життя – це далеко не самий оптимальний варіант. До слова, за останні вісім років кількість тих, хто платить за комуналку онлайн, зросла в п’ять разів.

На аналогічну операцію в онлайн режимі доведеться виділити не більше п’яти хвилин. Глава правління банку ПУМБ Сергій Черненко детально пояснює, як це можна зробити за допомогою інтернет-кабінету «ПУМБ online».

«Заходимо. Вибираємо» Оплата послуг «.» Телефонія «. Оператора. Вводимо номер особового рахунку або телефону. Система сама покаже суму, яку вам необхідно сплатити. Вибираємо рахунок з якого будемо оплачувати. Платимо. Банк моментально надішле СМС з кодом підтвердження платежу. Це чотири цифри. Вводимо. Все! Оплата успішна! Нам знадобилося трохи менше 5-ти хвилин «, – пояснює Черненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отримати субсидію стане складніше

Ще одним аргументом на користь готівкового розрахунку люди називають те, що за фактом оплати касири видають їм паперові квитанції. Але варто зазначити, що при втраті або значних пошкодженнях, відновити паперову квитанцію дуже і дуже складно, тоді як в онлайн-кабінеті вони зберігаються автоматично.

«Мало хто знає, але такий сервіс зберігає всі квитанції про оплату. Їх в будь-який момент можна роздрукувати. На випадок – якщо будуть претензії від ЖЕКу або оператора зв’язку. А ось відновити паперову квитанцію, яку вам видав касир на пошті – дуже важко», – каже Черненко.

Також в онлайн сервісі кожен платіж можна зберегти як шаблон, тому наступного разу не доведеться вносити свої реквізити і т.д., потрібно буде тільки поміняти суму і ввести пароль, який прийде по СМС. А комісія за онлайн оплату майже така ж, як і за оплату комунальних послуг в касах пошт або банків.

Передача «Народный банкир» выходит по вторникам на ТК «Украина». Хотите стать героем сюжета? Задайте нам вопрос на narodny@pumb.ua

ПАТ «ПУМБ». Усі види банківських послуг. Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р. Генеральна ліцензія НБУ № 8-2 від 12.02.2015 р.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: