Українці отримуватимуть на 200 грн менші пенсії

Кабінет міністрів в підготовленому до другого читання проєкту бюджету на 2021 рік переніс підвищення мінімальної зарплати з 6 до 6,5 тис. грн з липня по грудень. В результаті українці, які мають повний стаж і вік від 65 років, щомісяця отримуватимуть пенсію на 200 грн менше.

Це випливає з підготовленого Кабміном проєкту. Так, згідно закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» українці віком від 65 років і повним стажем (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) мають право на виплату в розмірі не менше 40% мінімалки. В результаті перенесення підвищення мінімалки п’ять місяців, з липня по грудень, такі українці будуть гарантовано отримувати 2400 грн (40% від мінімалки в 6 тис. грн) замість 2600 грн (40% від 6,5 тис. грн).

Окрім того, Кабінет міністрів також пропонує на 8,5 млрд грн урізати фінансування Пенсійного фонду. А це може призвести до затримок і інших, вже передбачених законом, підвищень. Наприклад, під загрозою опиниться березневе індексування виплат, розповів ексміністр соцполітики Андрій Рева.

Що ще переглянули:

збільшили прожитковий мінімум для визначення посадового окладу для прокурорів до 1600 грн (+600 грн). Це призвело до збільшення видатків на прокуратуру на 2 млрд гривень;

підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн перенесли на 31 грудня, до 6000 грн залишили з 1 січня;

держпідприємства (підприємства з часткою держвласності) тепер зобов’язані виплачувати 90% дивідендів замість 30%. За рахунок чого оновлюватися?

збільшили видатки на Верховну Раду України на 247 млн грн;

зменшили видатки Міністерству освіти та науки на 4,2 млрд грн;

зменшили видатки Мінкультури на 1,2 млрд грн;

зменшили видатки на ДФРР на 4,9 млрд грн;

зменшили додаткову дотацію регіонам на 2 млрд грн. Натомість додали субвенцію на соціально-економічний розвиток регіонів у сумі 6 млрд грн.

скорочено фінансування ПФУ на 8,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: