Українці є останнім резервом робочої сили для Європи — Воскобойник

Ми розпитали у голови Всеукраїнської організації з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника.

Василь Воскобойник: Після запровадження карантину з 14 березня приблизно 220 тисяч українців повернулися назад до України, адже боялися, що карантинні обмеження не дадуть змоги їм повернутися в свою країну. Але вже за два місяці, починаючи з травня, українці знову почали повертатися до Польщі, і на сьогодні їх кількість перевищила ту кількість, яка була навіть на початок року.

Буквально тиждень тому Польща, зробила, на мій погляд, дуже серйозний крок для того, щоб перевести українську трудову міграцію вже в еміграцію. Вони значно намагаються спростити процес отримання карт побуту в цій країні. Буде скасовано дуже багато бюрократичних бар’єрів, які заважали швидко отримувати ці карти, і це стало головним моментом за останній час, який спричинить перевід української трудової міграції з циркуляційної до постійної.

У Польщі значно намагаються спростити процес отримання карт побуту для українців.

Варто зауважити, що в країнах Європи назагал є дуже суттєва демографічна криза, так сама, як і в Україні: постійно скорочується кількість працездатного населення, не виходить на ринок додаткова робоча сила, і в країнах Європи не залишається іншого вибору, аніж залучати до себе трудових мігрантів. А саме українці є останнім великими резервом робочої сили в Європі, і саме європейські країни роблять все, аби залучати їх до себе.

Зверну увагу на те, що, починаючи з 2018 року, Україна увійшла до незмінного тренду – кожен рік кількість працездатного населення скорочується на 200-250 тисяч осіб. І це не ті люди, які виїжджають працювати за кордон, це ті люди, які помирають чи виходять на пенсію. І до кінця 2030-го року загальна кількість працездатного населення України скоротиться майже на 3 мільйони осіб.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.