Україна «засипає» Молдову мукою

logo


muka.jpg

Поставки українського борошна до Молдови зросли на 17%. Про це повідомив директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський, пише «АПК-Інформ».

Молдова — один з ключових імпортерів українського борошна. Потягом останніх сезонів ця країна закуповує близько 8% всіх експортних партій української продукції.

Незважаючи на загальні знижувальні тренди в експорті українського борошна, поставки до Молдови збільшуються, зазначив експерт.

Зокрема на старті нового сезону (липень-серпень) вже було поставлено 6,4 тис. тонн українського борошна, що на 17% перевищує зазначений показник попереднього сезону (5,5 тис. тонн).

«Крім борошна, Молдова активно імпортує і інші продукти переробки зерна, такі як солод і крупи. За підсумками 2017/18 маркетингового року експорт українського солоду в цю країну перевищив 14,5 тис. Тон, що на 16% більше показника попереднього сезону (12,6 тис. тонн). А ось поставки круп дещо скоротилися, досягнувши 4,5 тис. тонн в 2017/18 МР проти 5,0 тис. тонн у попередньому сезоні», — додав Рибчинский.