Україна забезпечена всіма необхідними енергоресурсами для спокійного проходження зими

logo


21:19
08.12.2019

Україна забезпечена всіма необхідними енергоресурсами для спокійного проходження зими

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявляє, що Україна забезпечена газом, вугіллям і всіма іншими необхідними для нормального проходження нинішнього опалювального сезону ресурсами.

«Україна забезпечена газом, вугіллям, усіма необхідними ресурсами для того, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі, про цю зиму не йдеться, тому що ми заздалегідь подбали про те, щоб нічого в енергетичному плані Україні не загрожувало найближчим часом», — сказав Гончарук в ефірі «ТСН» (телеканал «1 + 1») в неділю ввечері.

Водночас він нагадав, що контракт щодо транзиту газу між Україною і РФ завершується 1 січня 2020 року, а переговори про укладення нового контракту тривають.

«У нас тривають тристоронні переговори. Це абсолютно окремий процес з європейською, російською стороною і Україною, як транзитною державою. В рамках цих переговорів Україна займає дуже чітку позицію — нам потрібен довгостроковий контракт на 10 років, з достатніми обсягами газу для того, щоб забезпечити енергетичну безпеку в Європі», — додав Гончарук.