Україна вже повністю запаслася газом на зиму – керівник «Нафтогазу»

Для охорони об’єктів газотранспортної системи почали використовувати безпілотники.

Україна вже на 100% запаслася газом на зимовий період. У підземні сховища закачали 21 мільярд кубометрів газу. «Укртрансгаз» виконав 100% планових ремонтних та діагностичних робіт на українській ГТС та ПСГ, також почали використовувати БПЛА для охорони об‘єктів критичної (і не лише) інфраструктури.

Про це повідомив керівник «Нафтогазу України» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також:

У Єврокомісії назвали дату тристоронніх переговорів про транзиту газу

«Але є ще одне критично важливе завдання, де зусиль одного «Нафтогазу» буде недостатньо для досягнення навіть мінімально прийнятного результату. Анбандлінг (відокремлення оператора ГТС в незалежну структуру). Якщо ми не завершимо анбандлінг до кінця цього року – Україну звинуватять у всіх проблемах наступної зими (а я бачу велике бажання з російського боку провести чергове випробування газового ринку ЄС та України на міцність, як це було в січні 2009 року). Саме тому, на 1 січня 2020 року, маємо сформувати незалежного, сертифікованого, інституціонально здатного та фінансово стійкого оператора ГТС», — зазначив Коболєв.

Керівник «Нафтогазу» додав, що «анбандлінг неможливо завершити без повного і реального впровадження європейських норм на українському ринку газу. Під реальним я маю на увазі, що правила повинні бути не лише задекларовані на папері. Їх мають дотримуватися всі учасники ринку, регулятор, уряд, «Нафтогаз», новий оператор – всі ми».

Ми довго і сумлінно готувались до наступної зими — на початок опалювального сезону рівень газу в сховищах сягне 21…

Опубліковано Andriy Kobolyev Середа, 9 жовтня 2019 р.

Раніше Коболєв розповів, за яких умов і з якими домовленостями Росія зможе постачати газ на український ринок.

Відео

Уряд пообіцяв, що зриву опалювального сезону в Україні не буде

В окремих містах, визнають, дійсно існують проблеми. У Нафтогазі навіть попереджали, що Сміла та Червоноград можуть лишитися без тепла через борги. Утім, мерзнути, каже Олексій Гончарук, містяни все ж не будуть. Вони, мовляв, не мають бути заручниками халатності чиновників. Що ж до тарифів на опалення, то нині в уряді не готові говорити про можливе підвищення.