Україна втрачає зернові через відсутність зрошувальних систем

logo


Цього року, через посуху Україна ризикує втратити ще більше врожаю зернових ніж в минулому, оскільки немає грошей на закупівлю зрошувального обладнання для полів. Про це повідомляє пезидент «Української аграрної конфедерації» (УАК), народний депутат України Леонід Козаченко в коментарі «Голос UA».

Нагадаємо, що в Україні площу зрошуваних земель планували збільшити на 16 тис. га.

«Ми маємо значні проблеми щодо забезпечення врожаю через кліматичні умови на півдні країни, що може привести до значної втрати врожаю.. Не можу стверджувати точних цифр можливих втрат, але в цьому році Україна точно втратить більше зернових, ніж в минулому році», — зазначає експерт.

Козаченко зазначив, що Україна потребує системи зрошування полів. На його думку, навіть якщо знайдеться банк, який би дав кредит на 5 років під 20% річних, то в підсумку доведеться віддавати суму в два рази більшу.

«Тому, для вирішення даної проблеми потрібні дешеві довгострокові кредити для закупівлі необхідного обладнання. Але оскільки грошей для його покупки немає, то ситуація і далі буде залишатися такою ж і раніше», — підсумовує депутат.

За результатами опитування членів «Всеукраїнської Аграрної Ради», найбільше постраждали пшениця і ячмінь, адже в деяких регіонах України дощів не було майже декілька місяців.