Україна входить до топової трійки світових експортерів меду

logo


Вітчизняні пасічники конкурують з Китаєм та Аргентиною.

Україна входить до трійки найбільших експортерів меду, повідомляє «Інфо-Шувар». Причому, значно відстає за виробництвом від Китаю і конкурує з Аргентиною. Піднебесна виробляє 19% всього світового експорту меду. А Україна з Аргентиною — по 10%.

Загалом на топову трійку країн-експортерів меду припадало 40% обсягів експорту у світі.

За останні 5 років у світі стали продавати на 18% більше меду. Так, в 2017 році цей показник сягнув 690,3 тисяч тонн загальною вартістю 2,37 мільярдів доларів.

На тлі першої десятки експортерів особливо виділяється Нова Зеландія. Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду, всього 11,1 тисяч тонн, середня вартість його перевищує 24,32 долари за кілограм. Причина — поставки меду Манукі (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% меду, що йде на експорт — це фасована продукція.

В Україні практично весь експортований обсяг «in bulk». При цьому конкурує Україна в ціновому сегменті з Китаєм, В’єтнамом, Аргентиною, Індією.

Близько половини всього обсягу імпортує Євросоюз. Серед них, найбільші обсяги купують Німеччина (12%), Великобританія (6%), Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США — 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відривом йдуть Японія, Китай, Саудівська Аравія.

Цікаво, що Китай імпортує значну частину меду в основному з Нової Зеландії (більше 70% -Мед Манукі). За два роки імпорт зріс на чверть.

За матеріалами shuvar.com