Україна розширила перелік заборонених російських товарів

logo


Україна розширила перелік заборонених російських товарів - today.ua

У середу, 15 травня, уряд ухвалив розширення переліку заборонених до ввозу на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації. Перелік ініційований Мінекономрозвитку та визначений постановою Уряду №1147 від 30 грудня 2015 року. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, на територію України заборонено ввезення портландцементу, глиноземного цементу, цементу шлакового, сульфатостійкого цементу та подібних гідравлічних цементів, забарвлених та незабарвлених, готових чи у вигляді клінкерів.

Окрім того, урядовці заборонили ввозити до України російську фанеру клеєну, панелі фанеровані та аналогічні матеріали з шаруватої деревини.

Як підрахували в уряді, імпорт цементної продукції з Росії на територію України за підсумками 2018 року становив майже $17 млн. Обсяг імпорту фанери з Росії у 2018 році становив близько $19,7 млн.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів схвалив заборону ввезення на територію України російських скляних ємностей для харчових продуктів та напоїв.

Варто нагадати, що у 2018 році оборот торгівлі між Україною та Росією склав 14,98 млрд доларів, що майже на 2 млрд більше, ніж у 2017 році.