Україна рекордно наростила золотовалютні резерви

logo


Станом на 1 вересня 2019 року в золотовалютних резервах (ЗВР) України перебувало вже $22,02 млрд – це максимальне їх значення з липня 2013-го.

9150_im511x345-gold_ntoday_in.jpg (31.96 Kb)

На зростання ЗВР благотворно вплинула низка факторів: позитивна ситуація на валютному ринку, високий експорт, в першу чергу за рахунок врожаю зернових, своєчасне погашення держборгу, затримки за яким могли б негативно позначитися на курсі і стати причиною для маніпуляцій.

Отже, за методологією МВФ, золотовалютні резерви України повною мірою забезпечують тримісячний чистий імпорт, що відкидає ймовірність дефолту.

У 2012-му ЗВР України в піковому значенні були $31,6 млрд, а в березні 2014-го їх було вже $15 млрд. А після залишених режимом Януковича заборгованостей і глибокої економічної кризи, викликаної вторгненням Росії, що спричинило колапс економік і відтік інвестицій, на лютий 2016- го українські ЗВР становили $5,6 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суркіс розповів про Баканова на своєму дні народженні Росія готова покинути Донбас — Тейлор Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей Над Швецією з’явилось унікальне сонячне гало В Україну прийде рання, але холодна весна