Україна рекордно наростила обсяги експорту вина

logo


вино

КИЇВ. 6 липня. УНН. За 4 місяці цього року Україна експортувала вина на 12 млн дол. США, що у 2,4 рази більше, ніж у січні-квітні 2016 року. Про це повідомляє Держстатистики, передає УНН.

Зокрема до країн Європи за 4 місяці цього року Україна експортувала вина на 113,2 тис. дол. США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українському ринку зростає кількість псевдо-імпортного вина — О.Безуглий

Водночас протягом звітного періоду Україна імпортувала вина на 23,4 млн дол. США, що на 0,8% більше, ніж у відповідний період минулого року.

Зокрема, з країн Європи за 4 місяці цього року Україна імпортувала вина на 14,5 млн дол. США.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, українці почали споживати більше пива та вина.

Також нагадаємо, за словами генерального директора компанії Eastern Beverage Trading Ольги Івушкіної, вітчизняне виноробство має гарні шанси виходу на міжнародну арену.

“Відзначу, що вітчизняне виноробство має гарні шанси до розвитку і виходу на міжнародну арену. У разі державної підтримки цього процесу хоча б на рівні тієї ж податкової політики — наша винна галузь може конкурувати за споживача і з грузинським, і з італійським виробником. Деякі наші вина за якістю вже не поступаються «іноземцям“. «Коктебель“, наприклад представляє досить якісні сортові вина «Мерло“, «Каберне“, «Шардоне“. Тож експерти дійсно сходяться у думці, що цей ринок «приречений“ на успіх, проте для цього потрібен час і розуміння збоку регуляторів ринку”, — наголосила вона.