Україна не отримає новий транш МВФ: прогноз аналітика Сергія Фурси

logo


Сергій Фурса, аналітик Dragon Capital, вважає, що зараз Україна не отримає новий транш МВФ, проте в найближчі кілька місяців ми можемо обійтися без нього, але, за його словами, ми не можемо обійтися без співпраці з МВФ. Про можливі ризики та прогнози слухайте в розмові з аналітиком

Ведучі

Вікторія Єрмолаєва
Гостi

Сергій Фурса


Україна не отримає новий транш МВФ: прогноз аналітика Сергія Фурси

«Громадське радио»

«Якщо раптом ми випадемо з програми МВФ, це означатиме швидку економічну кризу. Але зараз в нас є певний запас міцності, створений завдяки дуже високому інтересу іноземців до державних цінних паперів, за останні три місяці сюди зайшло більше мільярда доларів. Як результат — пікові боргові навантаження, які становили загрозу цього року, трошки згладжені, тому що уряду прийшли гроші.

Тому до осені ми на безпечному боці, але ці гроші дуже швидко підуть, якщо раптом Україна зробить щось, що виведе її з програми МВФ. Найбільший ризик зараз — це можливе рішення щодо «Приватбанку». Якщо раптом держава ухвалить рішення щодо того, що націоналізація була незаконна, рішення вступить в законну силу, це означатиме повний кінець співпраці з усім західним світом», — каже аналітик.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.