Україна напрацьовує варіанти співпраці з Аргентиною — Трофімцева

logo


Україна та Аргентина шукають варіанти співпраці в аграрному секторі.

Технології є вирішальним фактором конкурентоспроможності української продукції — Трофімцева
Українська аграрна продукція має швидше потрапляти на ринок Південної Кореї —Трофімцева

Про це в інтерв’ю Agravery.com розповіла заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. 

«У нас іноді про Аргентину питають – що вам там шукати, ви ж конкуренти? Справді, вони дійсно конкуренти нам по багатьом питанням, але є і можливі теми для співпраці», — розповіла Ольга Трофімцева.

Як приклад вона навела, що аргентинці хочуть продавати в Україну техніку для малих фермерів.

«Але я, наприклад, одразу їм кажу – дивіться, у нас є програми з підтримки виробництва власної агротехніки. То чому б вам тут не зробити своє виробництво, хоча б якісь запасні частини чи крупновузлове складання, тоді ви будете більш конкурентними в нас на ринку. Щось ми все рівно туди можемо продавати. Наприклад, в Аргентині дуже полюбляють варену згущенку», — говорить Трофімцева.

За її словами, Латинська Америка — це континент, з яким Україна до цього часу не працювала, і  саме через це в пріоритетах досі не стояв.

«Так, є Бразилія, і Аргентина, які нам конкуренти. Але є Мексика, котра восьмий у світі імпортер харчів. Там поряд величезні США, з якими дуже складно конкурувати. Але в цьому випадку нам десь на руку політика Трампа з його торгівельним протекціонізмом. Якщо він так і надалі продовжуватиме, то на ринок Мексики зможе притулитись і Україна», — підкреслила заступник міністра з євроінтеграції.

Нагадаємо, Мінагрополітики проведе переговори з В’єтнамом для відновлення експорту української пшениці.