Україна має виділити на оборону 20-23 мільярдів доларів

logo


До 2030 року Україна має виділити 20-23 млрд доларів на оборону. Таку цифру назвав заступник директора Інституту світової політики з наукових питань Микола Бєлєсков, передає кореспондентка АСПІ.

Заступник директора Інституту світової політики з наукових питань Микола Бєлєсков проаналізував сучасний стан обороноспроможності України та вказав необхідну кількість фінансування. За словами спікера, російська агресія триватиме до 2030 року. Саме тому важливим є насичення технікою та переозброєння всіх родів українських військ. На ці потреби Україна має виділити близько 20-23 млрд доларів.

Розповідаючи про нинішню ситуацію стосовно фінансування української армії, Микола Бєлєсков звернув увагу на той факт, що під виділенням коштів на оборону політики зазвичай мають на увазі весь сектор безпеки оборони. Тобто, йдеться не лише про фінансування ЗСУ, а й Нацгвардії, підрозділи Служби безпеки України тощо.Цьогоріч на оборону ЗСУ виділено 2,63 % ВВП. На потреби техніки всіх родів військ — 576 млн дол.

«Максимум, що може гарантувати ця цифра — це точкові проекти та ремонти вже наявної техніки», — констатував Микола Бєлєсков.