Україна хоче завершити переговори про ЗВТ із Туреччиною цього року

logo


КИЇВ. 23 січня. УНН. Переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) із Туреччиною мають бути завершені цього року. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду, передає кореспондент УНН.

«Нове старе завдання, Степан Іванович, — завершуйте в цьому році якомога швидше перемовини з Туреччиною. Ми вже теж там фактично на фіналізації», — зазначив Прем’єр, звертаючись до першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва.

За його словами, питання створення зони вільної торгівлі із Туреччиною постійно порушується під час зустрічей перших осіб української держави із турецькими колегами, тож політичні домовленості між сторонами вже досягнуті.

«Зараз технічно треба допрацювати в цьому питанні», — додав при цьому очільник уряду.

Як пояснив Кубів, наразі більше 21 тис. позицій угоди про ЗВТ Україна погодила з Туреччиною, однак 1200 позицій ще лишились.

Додамо, Україна та Туреччина почали обговорювати можливість створення ЗВТ з 2007 року. Україна планувала завершити роботу щодо підписання угоди про вільну торгівлю з Туреччиною ще у 2018 році. Тим часом, нещодавно Київ підписав угоду про закупівлю у Туреччині ударних безпілотників Bayraktar TB2 для ЗСУ.

Нагадаємо, 21 січня Україна та Ізраїль підписали угоду про вільну торгівлю. Переговори щодо угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем розпочалася з 2013 року.

На думку експертів, торгівля в умовах ЗВТ з Ізраїлем буде невигідною для України, через суворі умови виходу на ізраїльський ринок.