Укpaїна не повинна продовжувати гaзовий кoнтрат з «Газпромoм»

logo


Газовий контракт, підписаний з Росією в 2009 році, Україна не повинна продовжувати після його закінчення в 2019, переконаний керівник фракції «Народний фронт” Максим Бурбак.

Про це він заявив під час ефіру на одному з телеканалів, відповідаючи на запитання щодо дії газового контракту з «Газпромом”.

«Газ для Росії – це ж зброя в гідридній війні. Це не торги. Це тиск на Європу і на нас. Тому цей контракт дійсно діє до 2019 року включно. Впевнений,  ми не повинні його продовжувати. І лише залишається транзит, за що вони нам суттєво повинні збільшувати плату”, — наголосив Максим Бурбак.

Він підклеслив, що Україні важливо розвивату енергетичну незалежність. «Нам треба продовжити курс, який був розпочатий Урядом Арсенія Яценюка на диверсифікацію енергоносіїв і на енергетичну незалежність – збільшити власний видобуток”, — підкреслив Максим Бурбак.

Він нагадав, що Урядом Арсенія Яценюка у 2014 році було прийнято рішення позиватися до «Газпрому” у Стокгольмському арбітражному суді з вимогою скасувати дискримінаційні положення так званого контракту.

«Це була ініціатива виключно Арсенія Яценюка. Впевнений, за це його також цькували з Москви”, — зазначив Максим Бурбак.

Наприкінці 2017 року Україна виграла суд в Стокгольмському арбітражі, заощадивши 56 млрд доларів. А мінімальні річні обсяги газу, що його Україна зобов’язана купити у «Газпрому”протягом останніх двох років дії контракту, зменшені у десятеро: з 52 млрд кубометрів на рік до 5 млрд.