Угоди купівлі-продажу завірятимуть по-новому

logo


Угоди купівлі-продажу завірятимуть по-новому Вимога проводити угоди на суму понад 50 тис. грн. по безготівці все ще діє. Фото: Довідник корисних порад

В Україні зняли відповідальність з нотаріусів за недотримання безготівкової форми розрахунку при угодах купівлі-продажу майна.

Тепер нотаріуси не зобов’язані, як раніше, перевіряти факт розрахунку. Тобто вимагати від покупця платіжку про перерахування грошей на рахунок продавця. Достатньо пункту в договорі купівлі-продажу, що розрахунок зроблений до підписання угоди, пише ubr.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогнозують здешевлення старих квартир

Щоправда, це не означає, що квартири тепер можна купувати за готівку. Вимога проводити угоди на суму понад 50 тис. грн. по безготівці все ще діє. Однак угоду перевірятимуть лише за наводкою одного з її учасників.

«Платіжне доручення на боці покупця. Воно підтверджує факт розрахунку з продавцем. Після розрахунку покупець має наполягати, щоб продавець написав, що отримав в повному обсязі суму, зазначену в договорі купівлі-продажу», – каже голова правління КМО Асоціації фахівців з нерухомості України Владислав Кулішенко.

У грудні в столиці найчастіше купували житло вартістю до $ 50 тис. Попитом користувалися одно- та двокімнатні квартири у Голосіївському, Оболонському, Святошинському районах Києва. Найдешевше продали однокімнатну квартиру на бул. Ярослава Гашека (Дніпровський р-н). Житло площею 27 кв. м продали за $ 22 тис. Найдорожче — трикімнатну квартиру по вул. Окіпної (Дніпровський р-н). Житло площею 122 кв. м придбали за $ 250 тис.

×