Удвічі більші майданчики відпочинку для українців. Що варто знати про нові будівельні норми

logo


Майданчики для відпочинку в Україні будуть зобов’язані будувати удвічі більшими, а розміри спортивних площ повинні збільшитися вдесятеро. Нормативи змінило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Нові норми почнуть діяти з 1 вересня цього року. Про нові будівельні правила – у сюжеті Радіо НВ.

Норми проектування територій

Норма про обов’язкове проектування господарських майданчиків на прибудинкових територіях є застарілою, зазначив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. Встановлені для цієї території розміри, за його словами, були втричі більшими за площу, яку зараз відведено для відпочинку населення, і майжі вдвічі більшими тієї, яка слугує для занять спортом.

Розрахунок радянської норми для будівництва господарського майданчика становив 0,3 кв. м на кілометр. 

Експерт Державного управління у галузі містобудування Віктор Глеба спрогнозував, що забудовники переважно не виконуватимуть і нові норми щодо проектування спортмайданчиків та зон для відпочинку.

Господарські майданчики були спроектовані у радянський час, сьогодні ж такі території не використовують за призначенням

“Іде тотальне порушення і відхилення від будівельних норм по Києву. Сьогодні по Україні розмір майданчика згідно ДБН 360-92 не дотримано. На одного мешканця у висотному будинку має припадати 6 квадратів озеленення, 12 кв. м загального землевідведення. Де ж ліпити ті майданчики, якщо на 25 сотках будують 25-поверховий житловий монстр”, — зазначив Глеба.

Як правило, дві третини будівельних проектів у своїх рішеннях використовують майданчики сусідніх земельних ділянок, додав експерт.

Питання спортивних майданчиків та площ для відпочинку на національному рівні не регулюється майже в жодній країні, зазначив урбаніст Дмитро Гурін. Наявність та розміри таких майданчиків регулюються ринком, додав він.

Дивіться також

“Є розповсюджена модель, коли дитячі майданчики, житлові споруди будує не забудовник, а місто. Кажуть, що будуть будувати у 6 стадій. Потрібно розуміти, що у нас так побудований цикл будівництва, що всю соціальну інфраструктуру забудовники часто залишають на останню стадію, наприклад у великих будівельних комплексах. Всю соціальну інфраструктуру покладають на останню 6 стадію. Коли підходить черга до її будівництва, то юридичну особу забудовника банкрутять, а зобов’язання зависають у повітрі”, — розповідає Дмитро Гурін.

Нові державні будівельні норми, які запрацюють з 1 вересня 2018 року

Нові державні будівельні норми щодо містобудування шкіл та вулиць запроваджують так звані блакитні лінії, що обмежують висотність забудови.

Нові автостоянки — відкриті майданчики за 300 або 500 метрів від розташування будинку

З’являться зелені лінії, що регулюють будівництво у зелених зонах та жовті лінії, які обмежують висоту будівлі біля основних доріг та магістралей.

Ними також обмежують щільність і поверховість забудови. У містах із населенням до 50 тис. людей будинок не може мати більше трьох поверхів. У населених пунктах на 100-150 тис. дозволені будівлі 9 поверхів. І лише у мегаполісах можна будувати будинки 20 поверхів і більше.

Максимальна щільність забудови — від 30% до 45% площі від кожного гектара. Також нові норми забороняють будувати парковки на тротуарах, дорогах та розміщувати паркінги на території житлових комплексів.

За новими нормами, у містах із населенням до 50 тисяч будинки можуть мати не більше трьох поверхів

Альтернатива — підземні гаражі або відкриті майданчики за 300 або 500 метрів від розташування будинку. 

Крім того, стануть обов’язковими острівці безпеки на дорогах і захисні огородження на зупинках громадського транспорту. Будівельні норми щодо шкіл збільшать площу класу на одного учня. Передбачають обов’язкове влаштування інклюзивного простору і впровадження енергоефективних заходів.

Згідно з новими державними будівельними нормами, за рішенням органів місцевого самоврядування на прибудинкових територіях можуть облаштовуватися майданчики для господарських цілей. Відстані від таких майданчиків до найвіддаленішого входу у житловий будинок не має перевищувати 100 м.

Раніше повідомлялося, що у січні-квітні 2018 року ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні збільшилися на 23,4% у порівнянні з минулим роком.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter