У Зеленського готові обійтися без грошей МВФ

logo


Якщо МВФ не надасть Україні черговий транш, то це не стане катастрофою навіть попри виплати за попередніми боргами. Але у подальшому співпрацю з Фондом потрібно буде поновлювати заради довіри інших донорів.

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і” подушка безпеки “у вигляді більш 20 млрд доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас – доведеться платити близько 10% річних

— Олег Устенко,
радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики

Але у майбутньому відсутність співпраці з МВФ завадить отримувати кредити від Європейського Союзу і Світового банку.

Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з’явитися вікно можливостей

— Олег Устенко,
радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики

Нагадаємо, у вересні 2018 року МВФ замінив програму фінансової допомоги EFF, що діяла з 2015 року, на Stand-by.

На засіданні 18 грудня Фонд остаточно затвердив нову програму співпраці з Україною Stand-by на $3,9 мільярди. Чинна програма розрахована на 14 місяців та закінчується у лютому 2020 року. Нею передбачено надання Україні трьох траншів: перший ($1,4 млрд) країна отримала у грудні 2018 року, решту два має отримати у травні та листопаді 2019 року.

Водночас у звіті МВФ за жовтень 2018 року, Україна визнана найбіднішою країною в Європі. У квітневому звіті, Фонд прогнозує зростання цін, інфляцію та уповільнення зростання ВВП країни.

Україна в 2019 році повинна виплатити МВФ 1 млрд 325,4 мільйонів спеціальних прав запозичення, що за валютним курсом на початок січня ц.р. становило понад $1,8 мільярдів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Фото: КиевПРАВДА