У вересні Україна рекордно скоротила експорт молочної продукції

logo


Україна у вересні скоротила експорт молочної продукції на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до $18,3 млн, що є найнижчим показником за весь час спостережень.

Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників молока, передає УНІАН.

«Істотне просідання в ціні вершкового масла і сухого молока на світовому ринку вплинуло на те, що Україна у вересні мала найнижчий показник експортної виручки від продажу молочних продуктів у 2018 році — $8,3 млн (мінус 21,8% в порівнянні з серпнем цього року і мінус 40% в порівнянні з вереснем минулого року) «, — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що найбільше скорочення відбулося за сухим молоком — на 48,5% і маслом — на 50,2% — за тими експортними категоріям, які приносили основну виручку минулого року. Експорт молока і вершків за дев’ять місяців 2018 року становив 15,5 тис. тонн, що на 86,6% більше в порівнянні з аналогічним показником минулого року, в грошовому вираженні експорт становив $11 млн, що на 90,3% більше, ніж в січні-вересні минулого року.

Основними ринками збуту цієї продукції були Молдова з часткою 25,1% всіх поставок, Лівія (20,8%) і Польща (23%). Експерти також зазначили, що експорт молока і вершків згущених за 9 місяців приніс Україні $48 млн, що на 24,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У натуральному вираженні експорт цієї продукції становив 29 тисяч тонн, що на 21,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше продукції цієї групи було поставлено в Бангладеш — на загальну суму $7,5 млн і Казахстан — на суму $6 млн.

При цьому експорт кисломолочної продукції на зовнішні ринки за січень-вересень 2018 року показав найбільший приріст — до $6,5 млн, що на 120% більше аналогічного періоду минулого року.

У натуральному вираженні цей показник склав 4 тис. Тонн, що в 1,5 рази (49,7%) більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільше продукції цієї групи продали в Казахстан — на $6 млн і в Молдавію — на $1,8 млн. Також скоротилися продажі молочної сироватки — на 7,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 23,5 тис. тонн. У грошовому вираженні цей показник становив 15,8 млн, або на 20,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року, зазначили експерти.