У Стокгольмі почали слухати справу за позовом «Нафтогазу» проти «Газпрому»

logo


Стокгольмський арбітражний суд почав слухати справу за позовом НАК «Нафтогаз України» проти «Газпрому» Росії.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко.

«Зараз в Стокгольмі на першому засіданні нового арбітражу проти «Газпрому» (Case Management Conference)», — повідомив він.

Нагадаємо,  у грудні 2018 року «Нафтогаз» позивався проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA, Inc. в окружному суді Південного округу штату Техас. Цей позов є частиною судових розглядів з «Газпромом» в Нідерландах і Швейцарії стосовно виконання рішення Стокгольмського арбітражу, 

Раніше Стокгольмський арбітраж присудив, що «Газпром» має виплатити «Нафтогазу» штраф в розмірі 4,7 млрд доларів за транзит палива.

За словами виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, позови в США та Європі необхідні через що, що «Газпром» не виконує рішення міжнародного арбітражу.

Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» має намір заплатити 5,9 млн доларів міжнародній юридичній компанії Covington&Burling LLP за супроводження судових процесів проти Російської Федерації у 2019 році. 

«Збитки групи «Нафтогаз» внаслідок окупації Криму та подальшої експропріації активів експерти оцінили в сумі більше 5 млрд доларів.