У США майже готовий новий пакет із санкціями проти Північного потоку-2 — WSJ

logo


Новий пакет санкцій США проти компаній, які беруть участь у проекті газопроводу Північний потік-2, знаходиться у високій стадії опрацювання.

Як передає Громадське, The Wall Street Journal з посиланням на колишніх і діючих американських чиновників повідомляє, що білий дім разом із Державним департаментом США і іншими відомствами майже розробили проект санкцій проти російського газопроводу Північний потік-2.

За їх словами, адміністрація США при необхідності може ввести санкції проти Північного потоку-2 в двотижневий термін. Ці обмежувальні заходи торкнуться компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.

Відзначається, що над розробкою законопроекту з санкціями працюють Білий дім, Держдеп, Міністерство торгівлі США і енергетичні департаменти. У даний час проект санкцій проходить процес обговорення.

Північний потік 2 — російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком — 55 млрд куб. м газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

В кінці листопада минулого року Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв’язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, в грудні Газпром отримав частковий дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

В кінці березня 2018 року Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

Пізніше Фінляндія повністю дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні.

У червні Швеція видала дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу Північний потік-2 в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter