У скільки обійдеться докупити місяць стажу для пенсії

logo


Як функціонуватиме покупка пенсійного стажу і скільки потрібно буде заплатити.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на “Сегодня“.

При настанні 60-ти р., якщо стаж становить 24 р. і 9 міс., людина зможе допрацювати потрібний період і вийти на пенсію тоді, коли допрацює цей стаж. Або ж, якщо людині бракує стажу в певній кількості, то його можна докупити, заплативши за періоди, коли не було внесків.

Для цього у відділенні Пенсійного фонду треба підписати угоду про купівлю відсутніх місяців та заплатити страхові внески.

Зараз мінімальний страховий внесок становить 704 грн на місяць – 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн. Проте для покупки стажу ця сума множиться на 2, отож 1 місяць стажу обійдеться в 1408 грн, а рік – 17 тис. грн.

“Це вигідно, якщо ви купуєте 1-3 міс. Бо ви оплатите 1 раз і тут же отримаєте пенсію, яка дорівнюватиме цьому платежу. А такі пенсії ви отримуватимете автоматично. Якщо ж не купити стаж, то ви просто не отримаєте пенсію”, – вважає Тарас Козак, очільник бюджетного комітету громадської ради Мінфіні.

Нагадаємо, на думку колишнього президента України Леоніда Кравчука, прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу не ідеальний. Сам екс-президент отримує пенсію депутата Верховної Ради в 14 тисяч гривень.

Нагадаємо, середньостатистичному українському чоловікові “світить” отримувати пенсію всього 5 років життя, а жінці – цілих 18 років. Щоправда, з 2021 року жіноча частина населення теж виходитиме на пенсію в 60 років. Тобто, закінчивши школу і вуз, середньостатистичний українець повинен практично все життя (до 58 років) працювати, щоб потім лише 5 років отримувати пенсію.

В останні два роки показник бідності в Україні впав нижче рівня Пакистану та Нігерії. З 2015 року Україна перейшла в ранг відсталих країн, яким міжнародні організації роздають гуманітарну допомогу, політкоректно називаючи їх “що розвиваються”.