У сховищах на початок травня залишається безпрецедентний обсяг запасів яблук

logo


У сховищах України на початок травня залишається безпрецедентний обсяг запасів яблук — не менш 80 тис. тонн.

Про це заявила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, пише EastFruit.

«Станом на початок травня в холодильниках фермерів і трейдерів як і раніше було не менше 80-85 тис. тонн яблука. Це безпрецедентний обсяг запасів яблук для України в цей період, тому що роком раніше в сховищах на цю дату залишалося не більше 40 тис. т яблука, що теж було рекордом», — повідомила вона.

Аналітики відзначають, що споживання яблука різко знижується в травні і залишається мінімальним в червні-липні, починаючи знову рости тільки з початком збирання нового врожаю яблука в другій половині серпня. Тому фермери, як правило, намагаються розпродати все яблуко до початку травня, тим більше, що далеко не у всіх є сховища з регульованим газовим середовищем (РГС) і не всі можуть зберігати яблуко так довго.

Читайте також: Україна б’є рекорди з експорту яблук

Ще однією причиною для розпродажу яблук на початку травня для українських фермерів є бажання отримати необхідний обсяг оборотних коштів для забезпечення весняних і літніх робіт в саду: захисту саду від шкідників і хвороб, забезпечення зрошення, добрива і, найголовніше, оплати своєчасного і оперативного збору яблук .

«У минулому сезоні з травня по липень 2018 року включно Україна експортувала понад 7 тис. тонн яблука, однак в 2019 році зробити це буде складніше, тому що рекордні запаси яблука зараз не тільки в Україні, але і в Польщі, Італії та інших країнах, а твердість українських яблук зараз, в основному, не така висока, щоб відправляти їх в занадто віддалені країни. У минулому ж році запаси яблука були мінімальними практично у всіх країнах Європи, що дозволяло нам нарощувати експорт, навіть якщо якість не була ідеально», — прокоментував економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

Читайте також:  Зберігання яблук

За його словами, експорт яблук у весняно-літній сезон в країни Близького Сходу, за умови поліпшення якості зберігання яблук, в принципі може бути цікавим напрямком, тому що в цей період на цих ринках присутня дороге яблуко з Нової Зеландії, ПАР, Чилі, Бразилії та інших країн Південної Півкулі. Тому ціни залишаються високими, а споживання знижується далеко не так сильно, як в Україні.

При цьому аналітики УПОА вважають, що Україна все-таки зможе експортувати більше 10 тис. т яблук за місяць, який залишився до кінця сезону.

За матеріалами east-fruit.com